AK ''Fenix'' Cerič: Varteks Kup / 37. Croatia Cup

Svake neparne godine održava se tradicionalni „Varteks Kup“ u plastičnom maketarstvu, a ovaj put trinaesti po redu, kojeg organiziraju članovi Auto kluba „Vatreks“ iz Varaždina. Natjecanje je održano u subotu 2. prosinca 2017.g. pod generalnim pokroviteljstvom Hrvatske zajednice tehničke kulture i grada Varaždina. Domaćin 13. Varteks Kupa-a, kao i inače, bila je III OŠ Varaždin, a članovi Auto kluba pobrinuli su se za izuzetan doček natjecatelja uz obilje peciva, čaja, kave, sokova i drugog pića. Osim izložbenog dijela tu je bio i dio sa štandovima s obiljem maketa, maketarskog pribora i boja, koji su mamili sve prisutne maketare i ljubitelje maketarstva. Osim samog natjecanja organizator je pripremio i razne popratne sadržaje od kojih je najznačajniji štand i izložba pješačkog naoružanja legendarne 7. Gardijske brigade „PUME“. Osim izložbenih primjeraka maketa, za natjecanje je prijavljeno ukupno 242 makete koje su podijeljene u 26 kategorija, a uz brojnu domaću konkurenciju natjecali su se maketari iz Mađarske, Slovenije i Austrije.  Za Aero klub „Fenix“ Cerić natjecali su se: Darko Krajinović, Damir Kuterovac i Mate Rapčan u seniorskoj konkurenciji, te  Domagoj Kuterovac i Matej Balen u juniorskoj konkurenciji, a tehnička podrška ekipi bile su Ksenija Krajinović i Andrijana Balen. U seniorskoj konkurenciji najuspješniji bio je Darko Krajinović osvojivši ukupno četiri medalje, srebrnu i tri bronce, a Damir Kuterovac osvaja tri medalje, zlato srebro i broncu, te posebnu nagradu legendarnog pilota HRZ Danijela Borovića. U juniorskoj konkurenciji najbolji je bio Matej Balen osvojivši četiri medalje, čak tri zlatne i jednu srebrnu, dok je Domagoj Kuterovac osvojio zlatnu medalju. Za Aero klub „Fenix“ Cerić odlična „berba“ medalja, ukupno njih 12. Tradicionalno, ručak koji je bio iznimno kvalitetan i za svaku pohvalu, bio je organiziran u restoranu obližnjeg trgovačkog centra, a obzirom da je ovo zadnje natjecanje u sezoni 2017., natjecatelji su ugrabili nešto vremena od pauze za ručak za aktivno druženje i rezime natjecateljske godine.

------------------------------

U organizaciji HARS-a (Hrvatski Astronautički i Raketni Savez) i Zajednice tehničke kulture Međimurske županije 25. studenog održano je tradicionalno natjecanje 37. Croatia Cup po redu, na športskom aerodromu Pribislavec kod Čakovca. Ovim natjecanjem završava natjecateljska sezona 2017. Tako da natjecatelji „hvataju“ bodove za najboljeg raketnog modelara RH, a konkurencija je bila izrazito žestoka i u konkurenciji od oko 50 natjecatelja. Natjecanje je održano u nacionalnoj klasi raketa promjera trupa Ø 18 mm, S-3-A rakete s padobranom i S-6-A rakete sa trakom,  a natjecali su se učenici osnovnih (50 natjecatelja) i srednjih škola (13 natjecatelja). Sudjelovali su natjecatelji iz SŠ Obrovac, AK Međimurje, AAD Zadar, AK „Fenix“ Cerić, OŠ Garešnica, OŠ F.K. Frankopan, OŠ Belica, UTK Faust Vrančić, ARAK Dubrava, RD Zagreb, KMT Dubrava, CTK Dubrava, KTKG Garešnica i MMK Savica. Za Aero klub „Fenix“ Cerić natjecali su se: Matej Felja, Luka Šimičić, Luka Blažeković i Damjan Krajinović, dok je Darko Krajinović bio voditelji ekipa. Najbolji rezultat postigao je Matej Felja osvojivši 1.mjesto i zlatnu medalju u kategoriji S-3-A, a njegova ekipa pehar za 1. mjesto-ekipno. U kategoriji S-6-A najbolji rezultat ostvario je Luka Šimičić osvojivši 4. mjesto dok njegova ekipa osvaja pehar za 2. mjesto-ekipno. Također treba naglasiti da je najmlađi natjecatelj u ovoj sezoni natjecanja bio član AK „Fenix“ Cerić Damjan Krajinović (2. razred OŠ Zrinskih-Nuštar), a i ove godine naši natjecatelji su u vrhu rang liste najboljih raketnih modelara RH.  U natjecateljskoj sezoni 2017., raketni modelari AK „Fenix“ Cerić ukupno su osvojili 14 medalja i 9 pehara. Prema evidentiranim i postignutim rezultatima ova natjecateljska sezona 2017. je do sada najuspješnija. Aero klub „Fenix“ Cerić je na raketnim natjecanjima od 2007. do 2017. godine ukupno osvojio 88 pehara i 125 medalja što je više nego  odlično, a tečajeve raketnog i zrakoplovnog modelarstva u proteklih deset godina završilo je više od 50 polaznika osnovnih i srednjih škola.